Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica
i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie
  Szkoły dla dorosłych

Matura

Matura/film
Korki.tv - kanał TV Metro - powtórki dla maturzystów (od 22 kwietnia )
Matura
https://brainly.pl/ Uczymy się w grupie

Administracja

NETOGRAFIA DO PRZEDMIOTÓW PODSTAWY PRAWA ADMINISTRACYJNEGO, POSTĘPOWANIE W ADMINISTRACJI, DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ, PRACOWNIA PRACY BIUROWEJ DLA ZAWODU TECHNIK ADMINISTRACJI, KLASA 1TA i 2TA:

 

Baza obowiązujących aktów prawnych i rządowych projektów aktów prawnych

www.rcl.gov.pl

http://www.sejm.gov.pl/prawo/prawo.htHYPERLINK "http://www.sejm.gov.pl/prawo/prawo.html"mHYPERLINK "http://www.sejm.gov.pl/prawo/prawo.html"l
http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
http://www.hoga.pl/

Nowoczesny, otwarty dla wszystkich i stale aktualizowany serwis prawny

www.prawo.pl

Katalog czasopism o tematyce administracyjnej   

http://czasopisma.prawo.uni.wroc.pl/

A R I A N T A - naukowe i fachowe polskie czasopisma elektroniczne

http://www.arianta.pl

Bogata skarbnica aktów prawnych (Dziennik Ustaw, Monitor Polski, zbiory praw), komentarzy
i porad.

http://www.abc.com.pl/

Prawniczy Serwis Informacyjny. Praktyczne odpowiedzi na zapytania i możliwość skierowania zapytania do prawnika, wzory pism i umów.

Portal prawno-gospodarczy

Potężny amerykański katalog i wyszukiwarka przepisów prawnych. Poza tym działy: źródła do biznesu, źródła prawa dla konsumentów, źródła dla studentów i inne.

FindLaw

Artykuły i felietony z dziedziny prawa, newsy, precedensy, możliwość dodawania i pobierania notatek z wykładów i lektur, wyszukiwarka praktyk, starzy i pracy, dostęp do różnych kodeksów w wersji pdf.

StudentPrawa.edu.pl

Niezbędnik Rzeczpospolitej, wskaźniki, kalkulatory, wyjaśnienia urzędów, poradniki, wzory pism itp. czyli wszystko co niezbędne każdemu praktykowi w jednym miejscu.

Rzeczpospolita - Niezbędnik prawniczy

Rejestr Klauzul Niedozwolonych, prawo cywilne, postanowienia umowne uznane za niedozwolone prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Rejestr klauzul niedozwolonych

Oficjalna strona polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji z zakresu prawa, projekty aktów prawnych, KRS, KRK, Rejestr Zastawów.

Ministerstwo Sprawiedliwości

Oficjalna strona polskiego Trybunału Konstytucyjnego, na której znajdziemy pełne teksty Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Ustawy O Trybunale Konstytucyjnym, Regulaminu Trybunału Konstytucyjnego, Uchwały Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK w sprawie statutu Biura Trybunału, Statutu Biura Trybunału, oraz Schemat organizacyjny Biura Trybunału.

 Trybunał Konstytucyjny

Portal firmy Wolters Kluwer oferujący dostęp do pełnych wersji najnowszych aktów prawnych i Monitora Polskiego. Znajdziemy tutaj również informacje o najnowszych zmianach w prawie.

ABC Podatki

Portal oferuje dostęp do ujednoliconych aktów prawnych podzielonych tematycznie oraz Dziennik Ustaw, Monitor Polski, Dzienniki Urzędowe, Dzienniki UE.

infor.pl

 

Różne

https://www.genial.ly/ - biblioteki świata

- epodreczniki.pl – sam możesz się uczyć i sprawdzać swoją wiedzę

- serwis WWW.gov.pl/zdalnelekcje - tu znajdziesz tematy na każdy dzień i do każdego przedmiotu, materiały do zdalnego ćwiczenia

Akademia Khana – wideo-odpowiednik Wikipedii, jeśli chodzi o dokumentację ludzkiej wiedzy. Polski kanał posiada ponad 3500 wideo z wielu dziedzin nauki, z czego większość pasuje do zagadnień poruszanych w edukacji szkolnej. Khan Academy pomoże z nauką matematyki, fizyki, ekonomii, a nawet ogarnięciu działania kryptowalut takich jak Bitcoin.

TEDed (angielskojęzyczny z polskimi napisami) – po ogromnym sukcesie wideo z wystąpień TED i TEDx, organizacja za nimi stojąca postanowiła wesprzeć również edukację dzieci i młodzieży (dorośli wcale nie będą się tutaj nudzić również) i stworzyć świetne animacje, z których można dowiedzieć się o ciekawostkach i nowościach naukowych lub zmierzyć z zagadkami logicznymi.

 

Uniwersytet Dzieci – to kanał Fundacji Uniwersytet dzieci, która uczy we współpracy z naukowcami uczelni wyższych. Na kanałach znajdują się wykłady akademików do szkolnej publiki, jak i krótsze, powiązane ze scenariuszami lekcji

 

Pi-stacja Matematyka – to kanał prezentujący wideo lekcje z matematyki całkowicie dostosowane do polskiej podstawy programowej w szkole podstawowej, gimnazjum oraz docelowo całym liceum. W planach Fundacji Katalyst, która je tworzy, są kolejne przedmioty szkolne.

Pan Belfer – problemy z chemią w gimnazjum (lub nowej podstawówce)? Pan Belfer pomoże zrozumieć, nauczyć się i zdać egzamin.

Pasja Informatyki – kanał Marcina Zeletna i Damiana Stelmacha, dydaktyków przystępnie uczących informatyki i programowania, ale nie tylko. Ich wideo dotykają również bardzo ważnych dylematów o edukacji i karierze zawodowej w branży IT czy na samym YouTube.

 

Arlena Witt – nauka języka angielskiego na przykładach z popkultury (muzyka, seriale, filmy) w bardzo profesjonalnym wykonaniu.

BBC Learning English – jak sama nazwa wskazuje, nauka języka angielskiego razem z brytyjską telewizją publiczną! Jeśli wolisz uczyć się tylko słuchając, BBC posiada też ogromną kolekcję podcastów, które pomogą w nauce i dostarczą ciekawej wiedzy przy okazji.

 

Źródła POPULARNONAUKOWE I POSZERZAJĄCE WIEDZĘ

Uwaga! Naukowy Bełkot – profesjonalne wykonanie, konkretna wiedza i źródła w opisach filmów.

 

Emce kwadrat – kanał popularno naukowy, ale o bardzo praktycznym na co dzień wyborze tematów (np. motywacji, psychologii, popularnych nowych technologiach) prowadzony przez Huyen Pham.

Kasia Gandor – opowiada o ciekawostkach ze świata nauki, klimacie, zdrowiu, w bardzo przystępny sposób, często obalając popularne mity.

 

Thomas Frank (angielskojęzyczny) – efektywna nauka, poprawianie pamięci, zmiany nawyków, szybkie czytanie, sprawne notowanie… jak to zrobić? Długo szukałem odpowiednika w języku polskim (najbliżej jest mu do częśći wideo z kanału Rozwojowiec, Akademia Belfra, blog Jacka Kłosińskiego), ale niestety nikt z polskich youtuberów i youtuberek nie realizuje tak konsekwentnie i sprawnie kanału o rozwoju metod nauki i pamięci jak Thomas Frank.

 

Kurzgesagt (angielskojęzyczny) – zdecydowanie najpiękniejszy kanał w całym przeglądzie, jedno genialnie animowane i opowiedziane wideo w miesiącu. Każde z nich stara się opowiedzieć o ważnym problemie filozoficznym, naukowym lub społecznym, z którym mierzy się (lub będzie musiała w przyszłości się zmierzyć) ludzkość i nasza planeta. Oczekuje nowych odcinków bardziej niż kolejnego sezony Gry o Tron..

The School of life (angielskojęzyczny) – prawdziwa szkoła życia w formie krótkich animacji (oraz w postaci książek, oraz kursów na prawdziwych uczelniach na świecie). Wideo School of life poruszają zagadnienia filozoficzne, psychologiczne, kulturowe oraz historyczne. Osobiście odpalam ten kanał, kiedy potrzebuję sprawdzonej i krytycznej porady życiowe, a jest zbyt późno by dzwonić do przyjaciół.

RSA Animate (angielskojęzyczny) – kanał angielskiego stowarzyszenia rozwoju nauki i sztuki znany głównie z rysowanych skrótów wykładów znanych naukowców takich jak to wideoo konieczności zmiany paradygmatu edukacji Kena Robinsona.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – zgodnie z nazwą to kanał dedykowany psychologii, motywacji (ale również rozwojowi osobistemu), prowadzony przez Uniwersytet SWPS, który może być ciekawy nie tylko dla studentów i studentek tego kierunku. Większość wideo to godzinne i dłuższe wykłady nagrane na uczelni (możemy słuchac ich również w wersji audio wyłącznie, za pomocą seriwsu Spotify).

Matematyka

forma zoczna i wieczorowa klasa I-III LO

www.matemaks.pl (teoria z zakresu matematyki, krótkie filmiki z omówieniem rozwiązań poszczególnych zadań oraz zadania do rozwiązania)

https://zdajmyrazem.pl/ ( portal polecany szczególnie maturzystom)

Matematyka/matura z. podstawowy/liczby rzeczywiste/film

https://www.youtube.com/watch?v=i47Xv-XUCfA&list=PL7dHH9OwPNCiR8ZOO3O7Nl2g9JIfNt8wr

https://www.youtube.com/watch?v=8bHGjHS37x4&list=PL7dHH9OwPNCiR8ZOO3O7Nl2g9JIfNt8wr&index=2

Matematyka /matura/

http://www.e-zadania.pl/ - kurs maturalny, arkusze maturalne i testy

 

https://www.matemaks.pl/ - teoria z zakresu matematyki, krótkie filmiki z omówieniem rozwiązań poszczególnych zadań oraz zadania do rozwiązania

https://zdajmyrazem.pl/ -portal polecany szczególnie maturzystom